יפן – מחיר טיול מאורגן

נכתב ע"י: גולן לובנוב

בשנים האחרונות אנו ערים לכמות יוצת דופן ולביקושים גדולים לטיולים מאורגנים ליפן. הביקושים הגדולים לטיולים ליפן באו אחרי הפסקה של כשנתיים מאז אותו צונאמי קטלני שהתרחש במרץ 2011 וגרם לנזק ביפן ולעצירת הטיולים ליפן. יפן התאוששה במהירות ולאחר מספר שנים, בשנתיים האחרונות, הטיולים ליפן חודשו והביקושים עלו מאוד. התקופות המבוקשות הן כמובן פריחת הדובדבן ותקופת השלכת ביפן.

כולנו למדנו שעלות טיול ליפן נקבע בנקודת החיבור בין עקומת ההיצע והביקוש. בנוסף גם למדנו כמה השוואת מחירים כשמדובר על טיול מאורגן ליפן חשוב, הביקושים לטיולים מאורגנים ליפן הינם גדולים ובמדינה כמו יפן בה שטחי הנדל”ן יקרים מאוד – עלות טיול ליפן הולך וגדל משנה לשנה. לאחרונה נפגשנו עם חברת תיירות יפנית בשם ניפון ולמדנו כמה נתונים תיירותיים מעניינים: האירופאים מזמינים מלונות ביפן שנתיים לפני יציאת הטיול, הישראלים כמו האמריקאים מזמינים כשנה (ופחות) לפני יציאת הטיול (דבר המשפיע בד”כ על מחיר הטיול ליפן) ומדינות אסיה כמו סין ודרום קוריאה מזמינים בתי מלון ביפן רק 6-7 חודשים לפני יציאת הטיול. עוד למדנו שבמדינה בה הביקוש כ”כ גדול, מחיר טיול מאורגן ליפן עולה משנה לשנה וגם אז קשה להשיג בתי מלון ביפן.

עלויות טיול ליפן מורכבים מכמה דברים.
הדבר העיקרי הוא מחיר בתי המלון בטיול ליפן. בתי המלון ביפן יהיו תמיד נקיים. גם אם נשהה במלון 3 כוכבים הוא יהיה נקי מאוד. ההבדל בין רמת הכוכבים מלבד המחיר כמובן, הוא בעיקר גודל החדר והלובי – חדרי מלונות 3 כוכבים יהיו קטנים יותר, קטנים עד כדאי כך שאם נפתח את המזוודה בחדר – לא יישאר לנו מקום להסתובב ולכן רוב המטיילים מעדיפים מלונות 4 ו 5 כוכבים.

עלויות בתי המלון ביפן
כחלק מהשוואת מחירים לטיול מאורגן ליפן כאשר בודקים עלויות לבית מלון ביפן יש לשים לב לגודל החדר – חדר בגודל 26 עד 30 מ”ר יחשב לחדר גדול – לדוגמא גודל חדר אורחים בהילטון טוקיו הוא 30 מ”ר – ולכן מחיר מלון זה בטוקיו נחשב גבוה. ביפן ניתן ללון גם בריוקן שהוא בית הארחה יפני מסורתי. חשוב לשים לב שלעיתים המחיר בריוראן יפני הינו גבוה יותר מבית מלון אבל הלינה בריוקאן כוללת חצי פנסיון דהיינו כוללת ארוחת ערב. ייתכן כי מחירי הריוקנים ביפן יהיו יקרים מבתי מלון והסיבה היא שהם מכילים מאפיינים יפנים מסורתיים כגון – רצפה עם מחצלות טטאמי, דלתות מנייר, שולחן עץ נמוך ולעיתים סידור פרחים מסורתי כך שמחיר טיול מאורגן ליפן תלוי גם באופן שבו תרצו לחוות את הטיול שלכם.
עצה טובה למחפשים מחיר טוב למלונות ביפן היא לשים לב שהמחיר כולל ארוחת בוקר. ברוב המלונות הטובים ישנה גם ארוחת בוקר מערבית וגם ארוחת בוקר יפנית, דרך נהדרת להתוודע ליפן ותרבותה.

עלות חברות תעופה
איך בוחרים טיסות בטיול ליפן? בראש ובראשונה יש להחליט על חברת תעופה – כרגע אין טיסות ישירות בין ישראל ליפן והטיסות עוברות דרך יעדי ביניים כמו סיאול, מוסקבה, איסטנבול וכיוצ”ב. יש לשים לב כי יש חברות תעופה הטסות למספר יעדים ביפן לדוגמא תורכיש איירליינס , טיסות לאוסקה ולטוקיו וקוריאה איירליינס – טיסות לאוסקה ולטוקיו וליעדים נוספים ביפן כולל האי הוקאידו הצפוני.
מהצד השני גם אם חברת התעופה טסות רק לטוקיו בלבד הרי שעם הרכבת המהירה של יפן – השינקנסן, ניתן להגיע במהלך הטיול שלכם ליפן תוך שעות בודדות לכל הערים החשובות ביפן ובמחיר זול יחסית.

יפן

אז כמה עולה טיול ליפן?
בואו נסכם, השוואת מחירים לטיול מאורגן ליפן מאוד חשוב, כאשר אנו מחפשים טיול ליפן חשוב להסתכל מאוד לשים לב לרמת בתי המלון, כמה רכבות שינקנסן כלולות במחיר הטיול ליפן, אילו אתרים כלולים – טירת הימייג’י, אי האומנויות, פארק הקופים , פארק הדרך האלפינית וכיוצ”ב לכל הדברים האלה ועוד יש השפעה רחבה על על המחיר הכללי של הטיול המאורגן ליפן.
אסור לשכוח כמובן דברים כמו גודל הקבוצה ולאיכות והניסיון של המדריך הישראלי חשיבות גדולה בקביעת מחיר הטיול ליפן.

באשר תבבחר טיול ליפן אנו בטוחים כי יהיה זה טיול שרשמיו יישארו חקוקים אצלכם בלב עוד תקופה ארוכה לאחר חזרתכם.

תרצו לשמוע מאיתנו פרטים נוספים אודות עלויות טיול ליפן? התקשרו 03-6446566

הרשמו לרשימת הדיוור של ״יעדים״

הצטרפו לקהילה של אוהבי טיולים, מגלי ארצות ותרבויות, מטיילים הרוצים לחוות ולגעת בעולמות אחרים, מופלאים.

למה להרשם לדיוור שלנו?

חברת יעדים טיולי תרבות וטבע

יש לנו מספר טיולים בלתי נשכחים

  • כחברה המאמינה כי רק מטיילים מרוצים הם מטיילים שחוזרים, “אנו כאן בשבילכם” עם חיוך לכל שאלה ובקשה.
  • אנו מאמינים שמקצועיות ומצוינות הם הבסיס להצלחת הטיול. אנו מוציאים טיולים רק ליעדים בהם יש לנו הכרות מעמיקה.
  • הטיולים שלנו מושקעים ואיכותיים – הם יגשימו את החלומות שלכם.

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

מה תרצו לחפש?