טיול מאורגן לנפאל ובהוטן

9CA1F1E0-2257-4AD4-885C-1023BAF5E9BE
בהדרכת עופר צבי
A81664C0-70A7-4CA7-8A97-E1648598A84C
17/11/24 -
04/11/24
4BEEC465-BC43-4C2C-A644-32C76E51B89E
14 ימים

חברת יעדים טיולי תרבות וטבע

למה לטייל עם יעדים לבהוטן ונפאל?

טיול מקיף ומיוחד בו נבקר בשתי ממלכות קסומות בהרי ההימלאיה אשר עדיין שומרות על צביון מסורתי וייחודי, זהו טיול של פעם בחיים!

בהדרכת עופר צבי, מדריך איכותי ובעל ניסיון עשיר בתת היבשת ההודית

טיול איכותי בקבוצה קטנה – 15 עד 24 מטיילים

מסלול מקיף ומרתק שיוצא גם מחוץ לאתרים המוכרים אל מקדשים ומנזרים ייחודיים כולל הליכות בטבע אל מול נופי ההימלאיה הקסומים

מפגשים מרתקים עם האוכלוסייה המקומית, שיחות עם נזירים, מופעי פולקלור, מנזרים ומבצרים בודהיסטים והטבע מלא ההוד של הרי ההימלאיה הרחוקים.

חוות דעת על עופר צבי: “הטיול היה מושלם, הקבוצה היתה מגובשת ועופר צבי היה מעל המצופה, האחד ויחיד, אדיב, נעים הליכות ואנושי ביותר”

“טיול מרתק, מציף חושים, אחר. טיול בתנאים מצויינים ובעיקר משכיל ומלמד! שאפו!”
“עופר הוא המדריך הטוב ביותר בו נתקלתי מעולם. צוות המשרד היה מצויין, מציינת במיוחד את רותם, לא מובן מאליו כאדם וכחברה (יעדים).”

 

תפרנו לכם מסלול טיול שלא תשכחו

מסלול הטיול

מתל אביב לקטמנדו

נפגש בנתב"ג ונטוס לקטמנדו, בירת נפאל דרך ניו דלהי (הודו). ננחת בצהריים בקטמנדו ונצא לסיור היכרות קצר עם העיר המרתקת. נבקר בכיכר דורבר ("ארמון" בנפאלית) שבלב העיר, המכילה מקדשים וארמונות מעוטרים ומגולפים להפליא. נמשיך לאזור הטאמל, מרכז המטיילים התוסס של העיר. מהטאמל נעבור למלון להתמקמות וארוחת ערב. לינה בקטמנדו.

טיול מאורגן לנפאל ובהוטן
1-2
אל נגרקוט וההימלאיה הנפאלית

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר במתחם פשופטינאת, אחד המקומות החשובים והקדושים  ביותר לאל שיווה, המהווה מוקד משיכה מרכזי לעולי רגל הינדואיסטיים מהודו ונפאל. מכאן ניסע אל מקדש צ'אנגו נאריאן, המקדש ההינדי העתיק ביותר במדינה, המוקדש לאל וישנו. בתום הסיור נמשיך אל הכפר נאגרקוט - פינת חמד הממוקמת בקצה העמק, ממנה נשקפים נופיה המרהיבים (בתנאי ראות ומזג אוויר טובים) של ההימלאיה הנפאלית. לינה בנאגרקוט.

3
זריחה מעל הרי הימלאיה והעיירה בהקטאפור

נשכים קום ונערוך תצפית בשעות הזריחה על רכס ההימלאיה המזרחי ועל ההר הגבוה ביותר בעולם - האוורסט, שיתגלה לעיננו מעבר לעננים וקרני השמש הראשונות (התצפית תלויה בתנאי מזג האוויר). נשוב אל קטמנדו ובדרך נעצור בעיירה בהאקטפור, בירת ממלכת נפאל בין המאות ה- 14-16, שהוכרזה כאתר שימור מורשת של אונסק"ו. נסייר ברחובות וסמטאות העיר היפה ובכיכר הקדרים שם נראה את יצרני הכדים משמרים את מסורת העבודה העתיקה. נמשיך אל סטופת בודהנאת, הסטופה הגדולה בנפאל, ומרכז דתי חשוב אליו מגיעים המאמינים הבודהיסטיים להתפלל, להשתטח ולשנן מנטרות. נפגש עם נזיר בכיר שיכיר לנו את המקום ואת חשיבותו למאמין הבודהיסטי. לינה בקטמנדו.

 

4
העיר פטאן וכפרי הנווארים בעמק קטמנדו

הבוקר נבקר בעיר פטאן, הסמוכה לקטמנדו אך מופרדת ממנה ע"י נהר הבאגמטי. נבקר בכיכר דרבר היפה, משובצת המקדשים של  העיר, נראה את 'ציפור האבן'  מהשיר הידוע, ונתוודע לפאר האדריכלות המאפיין את אנשי הנוואר - התושבים ההיסטוריים של עמק קטמנדו. נמשיך אל האזור פחות מתוייר בעמק קטמנדו – כפרי הנווארים. הנווארים הינם מיעוט ממוצא  טיבטי-בורמזי המהווים כיום כ-5% מאוכלוסיית נפאל והם צאצאי התושבים המקוריים של עמק קטמנדו. נבקר בכפרים, נלמד על הארכיטקטורה הייחודית ועל שמירת המסורת הקדומה של פולחן הדת ועל המבנה הדתי-חברתי שלהם.  נראה את הגידולים החקלאיים ואת המסורת הקדומה של עבודות היד שנשתמרו עם השנים. נבקר ב"גינת החלומות", פרויקט מרהיב שנבנה ב-1920, והוא למעשה ריאה ירוקה בתוך העיר הגדולה. סמוך לארמון המלך לשעבר, נבנה הגן בהשפעת האדריכלות הניאו-קלאסית ובתוכו מבנים יפים, פרגולות, מזרקות ובריכות. לינה בקטמנדו.

טיול מאורגן לנפאל ובהוטן
5
טיסה לבהוטן והעיר טימפו

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך אל שדה"ת של קטמנדו, ממנו נמריא אל ממלכת בהוטן בטיסה מרהיבה מעל פסגות ההימלאיה הגבוהות. בהוטן היא ממלכה בודהיסטית קטנה ומסתורית, החבויה לה מהעולם ושמה לה כמטרה עיקרית את האושר הקולקטיבי של אזרחיה והמפגש עם תרבותה ואנשיה מספק חוויה יוצאת דופן. לאחר הנחיתה בעיר פארו והמשך בנסיעה אל הבירה טימפו, המשמשת כבירת בהוטן החל משנות ה-60 והיא המרכז הפוליטי והמנהלי שלה. העיר שוכנת בצומת נהרות ומוקפת יערות מחטניים. ארוחת ערב כולל מופע פולקלור מקומי. לינה בטימפו

6
עמק טימפו ומבצר טאנגו

הבוקר נצא בהליכה של שעה דרך יער אלונים, בדרכנו אל מנזר טאנגו (Tango) בגובה של כמעט 3000 מטר, מבנה עוצמתי ומרשים זה שימש כמכללה ללימודי פילוסופיה בודהיסטית, בו למדו מעל ל-200 נזירים. נתרשם מציורי הקיר המרשימים שבמקום. נשוב לטימפו ונבקר בבית הדואר של בהוטן ובבית ספר לאומניות בו לומדים הסטודנטים כ-13 סוגים שונים של אומניות ומלאכות יד מסורתיות. בשעות הערב נבקר ב'מכון ללימודי מנהל של בהוטן' ונפגש עם נציג מקומי ונשוחח איתו על הפילוסופיה הבהוטנית מאחורי "כלכלת האושר". לינה בטימפו

טיול מאורגן לנפאל ובהוטן
7
עמק טימפו ופונקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עמק פונקה הציורי. נטפס אל מעבר ההרים דוצ'ולה (גובהו כ-3,100 מ') ונסייר בין 108 הסטופות של מעבר דוצ'ולה, שמשמעויות רוחניות והיסטוריות קשורות בו. בהתאם לראות ולמזג האוויר, נוכל להשקיף אל הפסגות הגבוהות - נוף מרהיב של הרי ההימלאיה. לאחר הביקור נמשיך לפונקה, בירתה העתיקה של הממלכה והיום משמשת כמושב החורף של נזירי בהוטן. נצא להליכה בטבע בעמק לובסה הסמוך ונבקר בעיירה באג'ו ובמקדש המיוחד של ה"נזיר המשוגע". לינה בפונקה.

8
עמק פונקה הציורי

בשעות הבוקר נצא בהליכה דרך שדות אורז ונעלה אל הצ'ורטן שממוקם בנקודת התצפית על כל עמק פונקה. לאחר מכן נבקר בדזונג (מבצר) היפה של פונקה אשר נבנה בשנת 1637 וממוקם בנקודת מפגש הנהרות מוצ'ו ופוצ'ו. לפי האמונה המקומית אחד מהנהרות הוא זכרי והשני נקבי. אחר הצהריים נבקר במקדש פרטי בו נערוך שיחה עם נזיר צעיר ונשמע על החיים במנזר. נתנסה גם בספורט הלאומי של בהוטן – קליעה למטרה בחץ וקשת. לינה בפונקה

9
טימפו והמעבר לפארו

עם בוקר נצא בנסיעה לכיוון פארו. בדרך נעצור לביקור בטימפו. נערוך סיור בין אתרי העיר ונבקר בסטופת הזיכרון הלאומית שהוקמה לזכרו של מלך בהוטן השלישי, "אבי בהוטן המודרנית". נבקר במקדש Changangkha Lhakhang העתיק אותו פוקדים רבים מתושבי העיר. ככל שיותר לנו הזמן, נבקר בדוכנים המוכרים אומנות מקומית ובתצפית נוף על העמק הירוק. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה לעמק פארו. לינה בפארו

10
עמק הא

את היום הזה נקדיש למרחב הכפרי שמצפון לפארו - עמק הא (Haa). בדרך נעבור במעבר ההרים צ'אלה-לה בגובה 3800 מטר. העמק היפה מנוקד בכפרים ובשדות חקלאיים של תבואות דגנים. בעמק החקלאי נמצאים מס' רב של בתי חווה. נתארח בבית חווה ישן ונלמד על ההיסטוריה של המקום ועל אורחות החיים הפשוטים אשר מתקיימים כאן. נמשיך ונבקר במקדש של אחד הכפרים המספר את ההיסטוריה של העמק כולו. נשוב לפארו. לינה בפארו

11
מנזר "קן הנמר"

היום נבקר באחד המנזרים המפורסמים בבהוטן, מנזר טאקסאנג, הלא הוא ״קן הנמר״. המנזר בנוי על צדו של צוק המתנשא כ-900 מטרים מעל עמק פארו (המקדש עצמו בגובה של כ-3000 מטר). לפי ההיסטוריה הכתובה של בהוטן, המשלבת היסטוריה ואגדות, בשנת 747 לספירה, גורו רינפו'צה ("אדון יקר"), מאסטר בודהיסטי, הפך את בת זוגו האלוהית לטיגריס בוער מעופף ועף בשמים על גבו מטיבט. הוא נחת בעמק פארו ונלחם בשד סינגי סמדרופ, שעמד בפני התפשטות הבודהיזם וניצח אותו. במקום זה, שהה גורו רינפוצ'ה שלוש שנים, שלושה חודשים, שלושה שבועות ושלושה ימים. לזכר הניצחון על השד, הוקם במקום זה מנזר "קן הנמר". זהו אחד האתרים המקודשים ביותר לבודהיזם בבהוטן, ומהווה אתר חשוב לעלייה לרגל, אליו שואף כל מאמין בהוטני להגיע לפחות פעם אחת בימי חייו. לינה בפארו.

מנזר טאקצאנג, מנזר עין הנמר, דזונג בהוטן
12
מפארו חזרה לעמק קטמנדו: מקדש האלה קאלי ומקדש הקופים

בשעות הבוקר נפרד מממלכת בהוטן ונמריא מפארו חזרה לקטמנדו בנפאל. לאחר הנחיתה, נצא אל עמק קטמנדו הרחב והפורה שלאורך ההיסטוריה היווה נקודת מפגש בין הודו וטיבט ובין הדתות והאמונות הקיימות באזור. נבקר במקדש "דאקשין קאלי" המוקדש לקאלי, אחת האלות החשובות בהינדואיזם. במקדש זה נערכים מדי פעם טקסים בהם מעלים בעלי חיים קורבן לאלה. לאחר הפסקת צהריים נמשיך אל שולי קטמנדו ואל סווהימבונאת, המכונה גם 'מקדש הקופים'. נטייל במקדש ונערוך תצפית יפה על העיר ועל עמק קטמנדו. ערב אחרון של הטיול, אותו נחגוג בארוחת ערב הכוללת מופע פולקלור מקומי. לינה בקטמנדו.

13
קטמנדו – תל אביב

בשעות הבוקר העברה אל שדה התעופה של קטמנדו ממנו נמריא בטיסה דרך דלהי חזרה ארצה. נחיתה בת"א בשעות הערב.

 

14
טיול מאורגן לנפאל ובהוטן

צוות המומחים שלנו כאן לסייע לכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה מטיילים ממליצים על ״יעדים״?

עלות הטיול

מחיר יפורסם בהמשך
14 ימים
בין הרי ההימלאיה, לצד נפאל, חבויה ממלכת בהוטן, "ארץ דרקון הרעם" המכונה גם "השנגרילה האחרונה".
עופר צבי
עופר צבי
טיול לנפאל ובהוטן
השאירו פרטים ויועץ טיולים יחזור אליכם בהקדם
A1AC49A3-31D7-43B5-B797-D3429BBF9C79
  מוזמנים ליצור איתנו קשר ישירות בטלפון:

  טיול מאתגר. רב המלונות היו טובים. המדריך, עופר צבי, משגע. תותח על. פנומן. טיול חויה מסוג אחר.

  ענת שריג – טיול לנפאל ובהוטן

  תנאי הטיול היו טובים מאוד. עופר צבי מדריך מעולה, בעל ידע עמוק ומקיף על התרבויות המקומיות, הדתות וההיסטוריה. איש נעים הליכות וקשוב לצרכי הקבוצה.הצווןת המקומי בשתי המדינות, בעיקר בבהוטן, קשוב לכל בקשה, מסייע בכל דבר. תענוג לקבל שירות כזה.

  בורקוביץ’ יעקב – טיול לנפאל ובהוטן

  עופר יקר, כפי שהבנת עוד בטרם רגלנו ביעד דרכה – זכית לצאת עם קבוצה שיש בידה נוסחה להצלחה. כל מה שצריך היה זה מדריך מוצלח לא פחות, והודו אחת על שלל גווניה, נופיה והניחוחות. מדריך שאין כמותו בכל העולם, הכי קרוב למושלם. או נאמר זאת בעצם כך, פשוט, אלוף התבונה והרגישות. בתום שבועיים נפלאים של יחד חשבנו שיפה לומר תודה, אתה את שלך עשית, יופי של עבודה. אז תודה על כל מה שהיה,על כל התורה המופלאה ועל או בראמה שיווה-יה, סליחה שרצינו השכמות מאוחרות אבל גם להספיק המון, וסליחה אם לא תמיד התייצבנו בזמן כמו שעון. תזכור אותנו בכל מסע נוסף שלך להודו ועם כל גראם מסאלה תה, המון הצלחה, חיבוקים ונשיקות ואחד נמסטה! בהערכה רבה, לך וליעדים,  מקבוצת ניצה ושושי

  חני פאר – טיול לדרום הודו

  לעופר היקר,עדיין מרגישה כמו בחלום שקשה להתעורר ממנו.יצאתי לטיול עם צפיות גדולות. התרגשתי וקיוויתי לטיול שונה, אך חוויה כמו שחוויתי, עלתה על כל הציפיות ואף יותר.
  בזכותך עופר, הרגשתי את רג’סטאן בכל החושים. אתה באר של ידע שאין לו סוף. לכל זה מתווספת אישיותך המיוחדת. סבלנות אין קץ, דאגה לפרטים הקטנים כגדולים והכל באהבה גדולה. מקווה לחזור ולטייל איתך.

  אורנה גלבוע – טיול לרג’סטאן הודו

  שקיפות לכל אורך הדרך

  תנאים והערות מיוחדות

  המחיר כולל:

  טיסה בין לאומית בחברת אייר אינדיה במסלול ת”א-דלהי-קטמנדו וחזרה.

  טיסות בינ”ל מקטמנדו לפארו וחזרה.

  לינה במלונות טובים – רשימת בתי מלון בסוף ההצעה.

  כלכלה על בסיס: חצי פנסיון בנפאל ופנסיון מלא בבהוטן. ארוחות הערב יערכו חלקן במסעדות וחלקן בבתי המלון.

  אוטובוס צמוד וממוזג בנפאל. בבהוטן מיניבוסים מקומיים.

  מדריך איכותי מצוות חברת יעדים – עופר צבי.

  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

  כניסות לאתרים כמצוין בתכנית.

  מים מינרלים לאדם ליום

  טיפים לנותני השירותים בטיול.

  אשרת כניסה לבהוטן.

  המחיר אינו כולל:

  וויזה לנפאל – 30$ (ויזה ל-15 יום. נעשית מראש, משולם במקום. לצורך קבלת הויזות יש להצטייד בשתי תמונות פספורט).

  ביטוח רפואי ומטען.

  הוצאות בעלות אופי אישי כגון תקשורת, כביסה, וכיוצ”ב.

  כל מה שלא מצוין בפירוש בתכנית או בסעיף “כלול במחיר”

  ויזה להודו במידה ותידרש עבור  טרנזיט בהודו (כתוצאה של שינוי בטיסות).

  בדיקות קורונה בארץ ובחו”ל.

  תוספת חדר ליחיד: 690 דולר.

  הערות ומידע כללי:

  חיסונים ותרופות: חברתנו אינה גוף רפואי ולפיכך אינה מוסמכת לתת מידע בנושא זה. אנא פנו ללשכות הבריאות או למרפאות המטיילים הסמוכות לאזוריכם.

  טיול מסוג זה ובאזור כזה צפוי לשינויים הנובעים משינויי מזג האוויר או תקלות שונות הקשורות לאזור מרוחק (כבישים סגורים, מפולות וכיוצ”ב). אף שאנו עובדים עם ספקים איכותיים, על מטייל היוצא לטיול שכזה לקבל את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה. מדריך הטיול יערוך שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע”מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.

  גבהים בטיול לבהוטן ונפאל- במהלך טיול זה נטפס לגבהים של עד כ-3100 מ’ מעל פני הים. תנאים אלו אמורים להספיק לבעלי בריאות תקינה. בכל מקרה אנו ממליצים להיוועץ עם רופא טרם היציאה לטיול.

  רמת בתי המלון בבהוטן נמוכה מהרמה המערבית ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מאופי הטיול. לחלק מהמלונות אין מיזוג (אין בהם צורך בעונה הזו). בחלק גדול מהמלונות אין מעליות (גובהם נע בין 2-3 קומות). צוות מקומי ישמח לעזור לכם עם המזוודות. לכל התיירים בבהוטן מוקצה אוטובוס ממשלתי מאותו סוג, ללא מיזוג (אין צורך בעונה זו).

  עם ההתחייבות לטיול אנו נדרשים להעביר מקדמה בסך 500 דולר למטייל עבור התחייבות על הטיסות לבהוטן. במקרה של ביטול – לא תוחזר מקדמה זאת.

  הושבה בטיסות – לצערנו מדיניות חברות התעופה לגבי הושבת קבוצות היא לא לאפשר הושבה מראש בטיסות קבוצתיות. אנו מודעים לחשיבות ומנסים לעשות ככל הניתן, אך אנו מדגישים כי לא נוכל להתחייב למקום הושבה.

  אי הגעה לטיסה  -(non-show) חברות התעופה גובות קנסות מן הנוסעים שלא יודיעו על אי הגעה לטיסה. חשוב מאוד לעדכן אותנו לפחות 3 ימי עבודה טרם יציאת הטיול על מנת שלא ייווצר מצב זה של non show ותשלום קנס.

  על הדרכון להיות בתוקף לחצי שנה לפחות מיום החזרה לישראל, ובתוכו לפחות שני דפים ריקים. על המטיילים לעשות ביטוח בריאות ומטען.

  מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה בעת הנפקת הכרטיסים תחול התוספת על הנוסע.

  הטיול מבוסס על קבוצה קטנה (15–24 מטיילים).

  תנאי תשלום ודמי ביטול – כמופיע בדף הרישום המצורף.

   

  הנחיות קורונה:

  הנחיות הקורונה בזמן הטיול הן באחריות המדינה בה אנו מטייליםבלבד ובהתאם לנהלים של חברות התעופה איתם אנו טסים, ועל המטייל/ת לדעת כי גם חברת ‘יעדים’ כפופה להנחיות אלו.

  לקראת יציאת הטיול אנו נעדכן אתכם בנהלים ובהנחיות ממשלות נפאל ובהוטן, משרד הבריאות וחברות התעופה בכל מה שקשור לכניסה למדינה וטיול בה בזמן הקורונה.

  באחריות המטיילים לרכוש ביטוח נסיעות מקיף הכולל התייחסות וכיסוי לנושא הקורונה. חברת יעדים איננה אחראית על הנהלים בשדות התעופה ובמדינות בהם מבקרים ולא תישא בעלויות הכרוכות בהארכת השהייה / בידוד ואשפוז / סגירת השמיים ו/או כל השלכות אחרות, הקשורות לקורונה בארץ ובעולם.

   

  פרטי טיסות בינלאומיות בחברת אייר אינדיה:

   

  AI 140  05NOV  TLVDEL  2210 0710  (06NOV)

  AI 215  06NOV  DELKTM  1240 1440

  AI 214  18NOV  KTMDEL  0955 1140

  AI 139  18NOV  DELTLV  1655 2025

  רשימת המלונות לדוגמא:

  Kathmandu: Aloft Kathmandu Thamel

  Nagarkot: Club Himalaya Resort

  Thinphu: Hotel Thimphu Towers

  Punakha: Zhingkham Resort

  Paro: Tashi Namgay Resort

  צרו איתנו קשר

  השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

  טיול מאורגן לנפאל ובהוטן

  מה תרצו לחפש?