טיול מאורגן למדגסקר

9CA1F1E0-2257-4AD4-885C-1023BAF5E9BE
בהדרכת ד”ר אבי שפיר
A81664C0-70A7-4CA7-8A97-E1648598A84C
11/08/24 -
28/07/24
4BEEC465-BC43-4C2C-A644-32C76E51B89E
15 ימים

חברת יעדים טיולי תרבות וטבע

למה לטייל עם יעדים למדגסקר?

טיול של “פעם בחיים” בהדרכת ד”ר אבי שפיר למדגסקר

האי המכונה “היבשת השמינית בעולם” בגלל העושר והמגוון של הצמחייה ובעלי החיים.

למורים, עצי באובב ענקיים, זיקיות, סחלבים ומרחבים שעדיין נשתמרו כבימי בראשית

מדגסקר היא ביתם של כ 1000 מינים של סחלבים

מדגסקר היא ביתם של כ 100 מינים של למורים

מדגסקר היא ביתם של כ 190 מיני דקלים

מדגסקר היא ביתם של שני שליש ממיני הזיקיות בעולם

זהו טיול במסלול ייחודי, בקבוצה קטנה (עד 16 משתתפים) ולינה במלונות ובלודג’ים טובים

צרו קשר לטיול מאורגן למדגסקר בו תחוו עולם מרתק של שמורות טבע נפלאות לצד חופים ציוריים, כפרים קטנים ושווקים תוססים – כל אלו יהפכו את הטיול למדגסקר לחוויה מיוחדת

תפרנו לכם מסלול טיול שלא תשכחו

מסלול הטיול

תל אביב – אנטננריבו (דרך אדיס אבבה)

בשעות הערב של היום קודם לכן, נפגש בשדה התעופה ונצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה, אל אנטננריבו (Antananarivo), בירת מדגסקר. לאנטננריבו נגיע בשעת צהריים. לאחר התארגנות בשדה התעופה נערוך סיור הכרות פנורמי ראשוני בבירת מדגסקר המכונה גם טאנה בפי התושבים. טאנה היא העיר הגדולה ביותר במדגסקר, עשירה בהיסטוריה ופירוש שמה במלגשית (השפה הרשמית) הוא "עיר אלף הלוחמים". העיר בנויה על גבעות, ממוקמת במרכז המדינה ורבים מבתיה בנויים מאדמת חומר אדומה. לינה באנטננריבו.

1
מזרחה אל שמורת אנדסיבה

נצא מאנטננריבו בנסיעה ארוכה מזרחה לשמורת אנדסיבה (Andasibe). בדרך נחשף לאורח החיים האפריקאי הכפרי ולצמחיה שונה בשל היותו של האי מנותק מהיבשת מיליוני שנים. שמורת אנדסיבה היא שמורת יער גשם שבה מינים אנדמיים רבים של יונקים זוחלים וציפורים. אחר הצהרים נבקר באי הלמורים ואקונה. לינה בקרבת שמורת אנדסיבה

לטאה גדולה, מדגסקר
2
למור האינדרי אינדרי, שמורת פלמריום ולמור האיי איי

סיור בוקר בשמורה על מנת לפגוש למורים, ביניהם למור האינדרי אינדרי, הגדול במיני הלמורים (עם רגליים זקופות האינדרי יכול להגיע ל-120 ס"מ!). למור האינדרי שמכונה גם "הלמור המזמר" זכה לכינוי זה עקב שירת הבוקר שלו, כאשר בשירתו הוא מכריז על הטריטוריה שלו. המקומיים מכבדים מאוד את למור האינדרי והם חוששים להרוג אותו. נמשיך בשייט לשמורת פלמריום – בה חיים כעשרה מיני למורים, כגון האינדרי אינדרי, סיפאקה ולמור הכתר. עיקר הביקור הינו בשל הסיכוי הגבוה לפגוש את למור האיי איי הנדיר אשר עיקר פעילותו בלילה. למור האיי איי מוגדר בסכנת הכחדה והמקומיים רואים בו ייצור שמביא מזל רע ונושא בשורות רעות. אגדות מקומיות מספרות כי הופעתו של איי איי בכפר מבשרת את מותו של אחד מתושבי הכפר. לינה בקרבת שמורת פלמריום.

למור שחור, מדגסקר
3
טואמסינה - אנטננריבו

את הבוקר נבלה בשמורת פלמיריום. אחר הצהרים נעלה על סירה בתעלת פנגלנס (Pangalanes Canal) ונשוט לעבר טואמסינה (Toamasina), העיר השנייה בגודלה במדגסקר וגם עיר הנמל המרכזית. ניתן לראות את העבר הקולוניאלי שלה דרך השדרות הרחבות עם הבניינים העתיקים היפים שביניהם עצי דקל. בערב נטוס בחזרה לעיר הבירה אנטננריבו. לינה באנטננריבו.

4
מורונדבה

לאחר סיור בוקר קצר באזור אנטננריבו, נצא אל שדה התעופה ונטוס אל מורונדבה (Morondava), עיר נופש ודיג במערב מדגסקר, השוכנת לחופי תעלת מוזמביק, ומפרידה בכמה מאות קילומטרים בין מדגסקר ליבשת אפריקה הגדולה. עם הגעתנו נצא לסיור בעיר. לינה: מורונדבה.

טיול מאורגן למדגסקר
5
יער קירינדי וספארי לילה בטסנגאג'ולי

בדרכנו לשמורת יער טסנגאג'ולי, נעצור לביקור בשמורת יער קירינדי. קירינדי, המכונה גם "היער השווייצרי", היא שמורה גדולה מאוד של יער בשטח של כ-100 אלף דונם ובה יש ריכוז גדול של מינים של למורים, זיקיות, עופות צבעוניים, לרבות הטורף העיקרי הקיים במדגסקר, הפוסה. משמורת יער קירנדי נסע לשמורת יער טסנגאג'ולי לספארי לילה. לינה – לודג' בטסנגאג'ולי.

6
מטסנגאג'ולי בחזרה למורונדבה

הבוקר נשלים את סיורנו בשמורת טסנגאג'ולי ולאחר מכן נצא חזרה אל העיר מורונדבה. בדרך נעצור להתרשם מאחד המראות היפים באי, שדרת עצי הבאובב, העצים ההפוכים, אלה עם ה"שורשים בשמיים". נגיע בשעת ערב למורונדבה ללינה.

שדירת עצי הבאובב העצומים, מדגסקר
7
אזור מורונדבה - אנטננריבו

הבוקר נצא לשייט קצר בסירות קאנו בינות שורשי עצי המנגרוב המרשימים, בדרכנו לכפר הדייגים בטאניה - נלמד על אורח חייהם ונתקשר עם תושבי המקום. נעקוב אחרי שיגרת יומם של אנשים קשי יום: חלוקת שלל הדיג הלילי; הטיפול בסירות וברשתות; הכנת מזון; שאיבת מים; בית הספר; מרפאה ועוד. בשעות הצהרים המאוחרות נטוס חזרה לבירה אנטננריבו. לינה אנטננריבו.

8
אנטננריבו - פורט דופין – שמורת ברנטי

בשעת בוקר מוקדמת נטוס מאנטננריבו אל הקצה הדרומי של האי מדגסקר, אל העיירה פורט דופין. לאחר הנחיתה, נמשיך בדרך משובשת, אך עם זאת מרתקת, בנסיעה ארוכה לכיוון שמורת ברנטי (Berenty), שמורה פרטית הידועה במספר מיני למורים החיים בה. בערב נצא לסיור לילי בשמורה. ארוחת ערב ולינה בשמורת ברנטי.

משפחת למורים, מדגסקר
9
שמורת ברנטי

הבוקר נצא ליום מלא בשמורת ברנטי, המפורסמת במיני הלמורים החיים בה, ביניהם למור קטה ולמור חום, הסיפקה Sifaka – הלמור המקפץ, וכן שפע מיני ציפורים, צבים ועטלפים. נצא גם לסיור לילה לצפות בחיות הבר הפעילות בלילה.. שמורה זו היא אחד משיאי הביקור במדגסקר! לינה בשמורה.

10
ברנטי - פורט דופין

נצא בחזרה בנסיעה לעיירה פורט דופין, או בשמה המקומי Taulagnaro. עם רכס הרים מצפון ומי אוקיינוס טרופי המקיפים את לשון היבשה הזו משאר הכיוונים, יש לעיירה מיקום נהדר. לאחר שנגיע נתמקם ונצא לסיור בעיירה ולארוחת ערב. לינה פורט דופין.

11
מפרץ לוקארו

הבוקר נצא לעבר מפרץ לוקארו (Lokaro Bay), ובו, בהתאם למזג האוויר, נראה כיצד שוכנים זה לצד זה היער הטרופי המאפיין את הדרום, מי הטורקיז של האוקיינוס ההודי, והרי הגרניט העצומים. תחת כיפת שמיים כחולים נערוך שייט וסיורים במפרץ עוצר נשימה זה. נשוט בין כפרי דייגים ונאכל ארוחת פיקניק בחיק הטבע. אחר הצהריים נחזור ללינה בפורט דופין.

טיול מאורגן למדגסקר
12
פורט דופין – אנטננריבו

הבוקר נטוס מפורט דופין לאנטננריבו. נצא לבקר בארמון Ambohimanga ונתחקה אחרי ההיסטוריה הייחודית של מדגסקר. הבירה המלכותית העתיקה אמבוהימנגה, שוכנת בלב אזור ירוק, ובמקום ארמון עץ ששימש את שושלת מרינה ששלטה במקום עד הפלישה הצרפתית בסוף המאה ה-19. המקום הוכרז אתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. לינה באנטננריבו.

13
אנטננריבו – תל אביב

הבוקר נשלים את הביקורים בבירת מדגסקר ולקראת הצהריים נצא לשדה התעופה ונטוס חזרה ארצה דרך אדיס אבבה. ננחת בתל אביב לפנות בוקר של היום ה-15 (11.8).

14-15
טיול מאורגן למדגסקר

צוות המומחים שלנו כאן לסייע לכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה מטיילים ממליצים על ״יעדים״?

עלות הטיול

6,450
15 ימים
האי מדגסקר הוא בית למגוון יצורים שאינם חיים בשום מקום אחר בעולם. בטיול נחווה את הנוף, עולם החי והתושבים
טיול מאורגן למדגסקר
ד"ר אבי שפיר
טיול למדגסקר
השאירו פרטים ויועץ טיולים יחזור אליכם בהקדם
A1AC49A3-31D7-43B5-B797-D3429BBF9C79
  מוזמנים ליצור איתנו קשר ישירות בטלפון:

  המסלול תוכנן במדגסקר באופן שראינו, חווינו והרגשנו את המקסימום האפשרי בזמן שהייתנו. הכל היה “מתוקתק” באופן מעולה. תנאי הטיול היו בהחלט מעולים, בהתחשב בארץ מוכת העוני הקיצוני. הלודג’ים, בתי המלון, הטיסות וכל התנאים, כולל אוכל, קביעת הלו”ז, השכמות – הכל היה לטובת המטיילים. כל מה שבקשנו קיבלנו בתיווכו של אבי שפיר. אבי המדריך אדם נדיר, טוב לב, רגיש וחכם, אוהב אנשים וילדים. בעל כרימה ויוכלת בלתי הגיונית ממש להסביר ולהביא להבנת הכרותינו עם המקום באופן כללי ונקודתי. המדריך הכי טוב בעולם שהיה לי בכל נסיעותי הרבות. אין כמו אבי שפיר. האוירה לכל אורך הטיול היתה מפרגנת, נעימה, מתייחסת ומסייעת. חילוקי דיעות נפתרו בסיוע המשתתפים ובהדדיות חיובית.

  יהודית רואי – טיול למדגסקר

  חויות מטיול במדגסקר. ברצוני להביע תודה ענקית למדריכינו אבי שפיר שאת דרכינו האיר בארץ פלאות טיול בגן עדן בסוף העולם. אבי המדריך יודע להעניק לכל אחד ואחד מתשומת ליבו במינון המדויק. בנוסף רמת הידע שלו עושה אותו למדריך מהשורה הראשונה. מגיעה תודה גם לגולן וחברת יעדים שדאגו לאופרציה בטיול. לא נשכח שמדובר ביבשת אפריקה שבה אין דבר המובן מאליו. לסיכום אני רוצה להודות לכל אחד ואחד מכם על טיול מדהים בנופים אקזוטיים שעברנו יחדיו.

  תמי שיבר – טיול למדגסקר

  טיול למדגסקר – ברצוני להביע תודה ענקית למדריכינו ד”ר אבי שפיר שאת דרכינו האיר בארץ פלאות טיול בגן עדן בסוף העולם. טרסות אורז בכל פינה ואנשים מחייכים בעלי עיניים נוצצות בלבן בוהק מתוך פנים כהות כלילה, שאנו בעלי צבע העור הלבן נקראים בפיהם קלופי עור. הבימה בטיול ניתנה לכל אחד שביקש לתרום מידיעותיו ולהרחיב את אופקינו. גדולתו של מדריך מתבטאת בשביעות רצון של כלל חברה הקבוצה. אבי שפיר המדריך יודע להעניק לכל אחד ואחד מתשומת ליבו במינון המדויק. בנוסף רמת הידע שלו עושה אותו למדריך מהשורה הראשונה.

  טיול למדגסקר

  שקיפות לכל אורך הדרך

  תנאים והערות מיוחדות

  המחיר כולל:

  טיסות בינ”ל עם חברת אתיופיאן איירליינס במסלול תל אביב-אדיס אבבה-אנטננריבו-אדיס אבבה-תל אביב (פרטי הטיסות מופיעים בהמשך התוכנית).

  מיסי נמל – יעודכן ביום הכרטוס.

  5 טיסות פנים כפי שמפורט בתוכנית.

  לינה בבתי מלון מדרגת 3 ו- 4 כוכבים (ברוב המקרים, הטובים בנמצא). רשימה בסוף ההצעה.

  כלכלה על בסיס פנסיון מלא.

  תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לכמות המשתתפים, רכבי שטח במקומות שנדרש.

  דמי כניסה לאתרים ולשמורות, כמפורט בתוכנית.

  אשרת כניסה (ויזת תייר) למדגסקר.

  מדריך ישראלי מצוות יעדים טיולי תרבות וטבע – ד”ר אבי שפיר.

  מדריכים מקומיים מומחים בשמורות והיכן שנדרש.

  תשר לנותני שירות מקומיים.

  מפגש קבוצה בזום עם מדריך הטיול, ד”ר אבי שפיר.

  המחיר אינו כולל:

  הוצאות אישיות (כביסה, תשלום עבור צילום באתרים וכו’)  וכל מה שאינו מופיע בסעיף “כולל”.

  שתייה בארוחות.

  ביטוח רפואי ומטען.

  תוספת לחדר יחיד: 720 יורו.

  הערות ומידע כללי:

  מדגסקר הינה מדינת עולם שלישי. בשל מצב התשתיות במדינה (בעיקר כבישים וגשרים ) טיול שכזה צפוי לשינויים הנובעים משינויי מזג האוויר או תקלות שונות הקשורות לאזור מרוחק (כבישים מפותלים, משאיות תקועות, גשרים שנסגרו וכיוצ”ב). בערים הגדולות ישנם פקקי תנועה. אף שאנו עובדים עם ספק איכותי, על מטייל היוצא לטיול שכזה לקבל את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מחוויית הטיול במדגסקר.

  מועדי טיסות הפנים עלולים להשתנות, ולעתים בהתראה קצרה. שינויים אלו עשויים לגרום לשינויים בתוכנית הטיול – הורדת ביקורים, שינוי בסדר הביקורים, שינויים בלינה, או קיצור בזמני סיורים. חברת “יעדים” תעשה ככל שביכולתה על מנת להשלים את התוכנית במלואה, אך לא תוכל לשאת באחריות לתקלות שייווצרו עקב שינויי טיסות. כמו כן, מדריך הטיול רשאי לערוך שינויים בשטח בהתאם לשיקול דעתו ולטובת איכות הטיול.

  שימו לב כי עם ההרשמה אנו מתחייבים ומעבירים מקדמות על מנת להבטיח את טיסות הפנים בטיול. מקדמות אלו יהיו חלק מדמי הביטול.

  הושבה בטיסות – לצערנו מדיניות חברות התעופה לגבי הושבת קבוצות היא לא לאפשר הושבה מראש בהזמנה קבוצתית. אנו מודעים לחשיבות ומנסים לעשות ככל הניתן, אך אנו מדגישים כי לא נוכל להתחייב למקום הושבה (נכון לגבי הטיסות הבינלאומיות וטיסות הפנים).

  מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול, במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.

  הטיול מבוסס על קבוצה קטנה, 14-16 מטיילים בקבוצה.

  תנאי תשלום ודמי ביטול – כמופיע בדף הרישום המצורף.

  חברתנו אינה גוף רפואי ולפיכך אינה מוסמכת לתת מידע בנושא זה. אנא פנו ללשכות הבריאות או למרפאות המטיילים הסמוכות לאזוריכם.

  באחריות המטיילים לרכוש ביטוח נסיעות מקיף הכולל התייחסות לנושא הקורונה, הוצאות בעת בידוד ואשפוז. חברת יעדים לא תישא בעלויות הכרוכות בבידוד / הארכת השהייה וכל הקשור לכך.

  על הדרכון להיות בתוקף לחצי שנה לפחות מיום החזרה לישראל, ובתוכו לפחות שני דפים ריקים.

  על המטיילים לעשות ביטוח בריאות ומטען, כולל כיסויי קורונה וספורט אתגרי.

  הנחיות הקורונה בזמן הטיול הן באחריות המדינה בה אנו מטיילים בלבד ובהתאם לנהלים של חברות התעופה איתם אנו טסים,  ועל המטייל/ת לדעת כי גם חברת ‘יעדים’ כפופה להנחיות אלו.

  לתנאים הכלליים של חברת יעדים https://yeadimtravel.co.il/general-conditions

  פרטי טיסות לטיול זה:

  ET 405  28JUL  TLVADD    0100  0520

  ET 853  28JUL   ADDTNR  0850  1340

  ET 852  10AUG  TNRADD  1450  1930

  ET 404  10AUG  ADDTLV   2355  0400   (11AUG)

  רשימת המלונות לדוגמא:

  Antananarivo – Ibis Hotel

  Andasibe – Vakona Lodge

  Palmarium Reserve – Palmarium Lodge

  Marondava – Palissandre Cote Ouest Resort

  TSANGAJOLY – TSANGAJOLY LODGE

  Berenty – Berenty Lodge

  Fort Dauphin – Hotel Croix Du Sud

  צרו איתנו קשר

  השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

  טיול מאורגן למדגסקר

  מה תרצו לחפש?