טיולים מאורגנים לטורקמינסטן

טיולים קרובים לטורקמינסטן

הטיולים יעודכנו בהקדם‎

הטיולים שהיו

ללא תאריך יציאה
בהדרכת אלון ויינר
15 ימים

צוות המומחים שלנו כאן לסייע לכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה מטיילים ממליצים על ״יעדים״?

טורקמניסטן

 

טורקמניסטן היא מדינה השוכנת במרכז אסיה. בעברה הייתה חלק מברית המועצות, והפכה למדינה עצמאית בשנת 1991. למטיילים המוכנים להתמודד עם קצת קשיים בקבלת ויזה, מציעה טורקמניסטן מספר נופים ייחודיים ולא שיגרתים. בטיול לטורקמניסטן הנופים מגוונים – המישורים המדבריים (המהווים את רוב רובה של המדינה) לבין רכס ההרים המתנשא בדרומה של המדינה ומהווה למעשה את גבולה הדרומי (עם איראן השכנה).

 

בטיולים היוצאים מאשגאבאט הנוף משתנה ממערבה צחיחה ויבשה לנוף הררי ובו פלגי מים, כרי דשא ירוקים, ואפילו שרידי יערות מחט (ערערים) המהווים חלק מרצועת הצומח האיראנו-טוראנית.

 

בטיול מאורגן לטוקמניסטן נבקר באשגבאט, “עיר האהבה” נכיר את המונומנטים שנבנו בתקופת השליט הקודם, “טורקמנבאשי” (“אבי האומה הטורקמנית”). המגלומניה של השליט ניכרת בכל פינה וכן גם העושר הנובע משפע הגז והנפט שטורקמניסטן נהנית ממנו. נבקר גם במכתש הגז  “דרוואזה”, פרושו השם בטורקמנית הוא “שער”, המקום מכונה כך בשל הגז הבוער במכתש ומשווה לו מראה של “שער הכניסה לגיהנום”. המכתש ממוקם במדבר קאראקום, כ 250 ק”מ מאשגבאט (אשחבאד).

 

אחד מהיערות המעניינים של החבל האיראנו טוראני היא יער הפיסטוקים בדום מזרח המדינה, שמורת בדח׳יז. אתר ייחודי נוסף הוא ״מישור הדינוזאורים״ הנמצא ברכס הררי בגבול אוזבקיסטן – טורקמניסטן ומחורץ על ידי קניונים מרשימים.

חברת יעדים טיולי תרבות וטבע מתמחה בטיולים למרכז אסיה – פנו אלינו לטיול לטורקמניסטן

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

מה תרצו לחפש?