טיולים מאורגנים לטורקיה

טיולים קרובים לטורקיה

הטיולים יעודכנו בהקדם‎

הטיולים שהיו

ללא תאריך יציאה
בהדרכת שלום ינקלביץ’
14 ימים
ללא תאריך יציאה
בהדרכת יובל כלב
11 ימים
ללא תאריך יציאה
בהדרכת ד”ר דיצה קמפלר
8 ימים

צוות המומחים שלנו כאן לסייע לכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה מטיילים ממליצים על ״יעדים״?

טורקיה – אימפריות עתיקות, טבע מרגש ושפע של טעם

 

טורקיה נמצאת בנקודת החיבור בין אסיה ואירופה. במרוצת ההיסטוריה לעיתים תפקדה כגשר בין יבשות, לעיתים כחיץ, עקב מיקומה האסטרטגי בין הרי הבלקן, הקווקז, המזרח התיכון והים התיכון. נקודת חיבור זו שמשה אימפריות רבות שכבשו זו את זו, נצרות ואסלאם, עלו ונפלו – האחרונה שבהן היא האימפריה העות’מנית ששלטה בטורקיה ובשטחים נרחבים גם באירופה ובמזרח התיכון במשך 400 שנה, עד מלחמת העולם הראשונה. על נקודת החיבור בין היבשות, נמצאת איסטנבול, העיר היחידה בעולם המשתרעת על פני שתי יבשות ,שהייתה בעברה בתקופת האימפריות הצלבניות עיר נוצרית והשרידים לתקופה זו ניכרים באתרים בעיר עד היום. מטרופולין ענק המכיל מיליוני אנשים, עיר אגדית ואחת מהערים העתיקות בעולם, שוקקת חיים ועשירה בכנסיות, מסגדים ושווקים תוססים – הבירה הכלכלית והתרבותית שלטורקיה.

 

טורקיה היא מדינה מגוונת מבחינת גיאוגרפית, דמוגרפית ותרבותית – משתרעת על שטח נרחב וגובלת במספר מדינות וכל אזור בטורקיה שונה מרעהו בתרבות המקומית וגם במטבח המסורתי. טיול מאורגן לטורקיה יתמקד בדרך כלל באזור מסוים וישלב ביקור בערים מרכזיות.

 

טיול מאורגן למזרח טורקיה מתמקד בחבלים המזרחיים של אסיה הקטנה, אזור הנתון משחר ההיסטוריה לגלים של פלישות נוודים וכובשים. חרן המקראית, עיר הולדתו המשוערת של אברהם אבינו, באורפה בה חי ופעל בראשית דרכו וממשיך בנופים מדהימים של מדבר והרי געש, לאורך גבולות סוריה, עיראק עד ימת ואן אל נופי הפרא שוצפי המים של הרי הקצ’קר ומורדות הים השחור.

 

טיול מאורגן לרכס הקצ’קר, ניתן לשלב עם טיול בחבל סוונטי – טיול מסעיר ומיוחד המתמקד בשני אזורים עוצרי נשימה – רכס הקצ’קר בצפון מזרחה של תורכיה וחבל סוונטי בצפון מערבה של גיאורגיה. טיול אל הרי הקצ’קר הוא בראש וראשונה מסע אל ארץ בראשית תיירותית, נמשיך לגיאורגיה (גרוזיה) ונעלה לחבל סוונטי שנפתח לא מזמן למערב על נופיו הפראים ואנשיו המשמרים תרבות עתיקה של כבוד ואומץ לב.

 

לטורקיה פנים רבות, מגוון אתרים ותרבויות ושפע של אטרקציות היסטוריות. טיול מאורגן לטורקיה מתקיים בקבוצות קטנות, בתנאים טובים ובמסלולים ייחודים. צרו קשר לטיול הבא שלכם לטורקיה.

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

מה תרצו לחפש?