טיולים מאורגנים לטג׳יקיסטן

טיולים קרובים לטג׳יקיסטן

הטיולים יעודכנו בהקדם‎

הטיולים שהיו

ללא תאריך יציאה
בהדרכת אלון ויינר
12 ימים

צוות המומחים שלנו כאן לסייע לכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למה מטיילים ממליצים על ״יעדים״?

טג’יקיסטן – בין שני רכסי הרים, על דרך המשי

 

טג’יקיסטן, מדינה הררית, משתרעת בין שני רכסים רכס הפמיר האדיר במזרח ורכס הרי הפאן במערב. המדינה נחשלת כלכלית, חקלאית ברובה, וסובלת מתשתיות גרועות של כבישים, חשמל ומים. עם זאת, מדובר באחת המדינות היפות באזור והיחידה שיכולה להציע לתייר נופים מדהימים לצד אתרים ארכיאולוגיים ותרבותיים. התשתית התיירותית מתפתחת אם כי בקצב איטי. מבחינה כלכלית טג’יקיסטן היא מתחרה כתף אל כתף עם טורקמניסטן על התואר המפוקפק “רמת החיים הנמוכה ביותר באסיה התיכונה”. בניגוד לטורקמניסטן, שם העושר ממאגרי הגז והנפט פשוט לא מגיע לתושבים, בטג’יקיסטן אין כמעט אוצרות טבע וחקלאות. כסף ששולחים הבייתה כ 3 מיליון עובדים זרים טג’יקים (שליש מתושבי המדינה), רובם ברוסיה, מהווה כמעט מחצית מהתל”ג של המדינה.

טג’יקיסטאן – על שום מה? ב1924, הסובייטים ערכו חלוקה אדמיניסטרטיבית שבזכותה קיבלנו את “חמשת הסטנים” הקיימים עד היום. אוזבקיסטן (1924), טורקמניסטן (1925) וטג’יקיסטן שהייתה מחוז באוזבקיסטן קיבלה מעמד של רפובליקה ב1929.

 

טיול מאורגן לטג’יקיסטן הוא מסע אל טבע פראי, כפרים נידחים ותרבויות עתיקות בנתיבי הרי הפמיר והפאן. בטגי’קיסטן נפגוש נופי בראשית קסומים מרתקים ביופיים, לצד כפרים קטנים למרגלות ההרים, בהם הזמן עצר מלכת. נבקר במבצרים עתיקים, קברים קדושים, עיירות שכוחות אל, אגמים צבעוניים, שווקים אותנטיים וערים היסטוריות. נבקר באגם איסקנדרקול הקרוי על שמו של אלכסנדר הגדול וצבוע כולו בצבעי הטורקיז ונתוודע לחיי היום יום של התושבים.

 

לטיול מאורגן לטג’יקיסטן, במסלול ייחודי ובקבוצות קטנות ובתנאים טובים, צרו קשר

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם  

מה תרצו לחפש?