איחוד האמירויות


איחוד האמירויות היא פדרציה של 7 אמירויות שונות שאוחדו למדינה אחת ב1971. הגדולה והמפורסמת שבהן היא אמירות דובאי, אך בירתה היא אבו דאבי. מדינה מדברית זו, ללא אגמים או נחלים, בססה את כלכתה על דיג וענפי סחר ימי. רק בתחילת שנות ה60 של המאה ה20, לאחר גילוי מצבורי הנפט והגז, עבר האזור מהפכה כלכלית שאפשרה קפיצה מאורח חיים מסורתי, לאורך חיים מבוסס ואמיד ויש אף שיאמרו ראוותני. מדינה מדברית זו, היושבת לחוף המפרץ הפרסי, משלבת קדמה כמעט עתידנית, יחד עם מסורות עתיקות בשנים. טיולנו הוא מסע אל תרבות הנעה בין מדבר לגלובליזציה, מדובאי של המאה ה21 ועד לאלף החמישי לפני הספירה.

טיול מאורגן לאיחוד האמירויות, אל דובאי ואבו דאבי ואל נסיכות שרג'ה

תארו לעצמכם מדבר עצום ממדים, ללא מקור מים או צמחיה, דיונות וטרשים מצהיבים לאורכם של מאות קילומטרים ולפתע: ערי מגדלים, מודרניות ומוארות, כאילו צמחו יש מאין.

העיר דובאי, כמרכז הסחר המודרני והמרהיב של האיחוד, היא גולת הכותרת בתהליך הפיתוח המואץ שחל במדינה לאחר גילוי מרבצי הנפט. כשם שהנילוס הוא מקור החיים של מצרים, כך הנפט הפך למקור החיים של מדינות המפרץ הפרסי.

כיום נהנות שבע האמירויות מעושר עצום. באיחוד האמירויות השכילו לנצל את הכספים האדירים שהתקבלו מניצול משאבי הטבע על מנת להפריח את השממה ארוכת השנים ולקדם את המדינה.

הטיול מתחיל בדובאי, המהווה אבן שואבת לתיירים ולעובדים זרים (שיוצרים מעוטים אתניים במדינה שדתה הרשמית מוסלמית). העושר העצום הביא לפיתוח מואץ והעיר משופעת במגדלים, בתי מלון, מרכזי קניות ואטרקציות מרובות. יחד עם זאת, לעיר יש רובע ישן שמספק הצצה לחיים טרם עידן הנפט וכמובן שנבקר גם בו. מדובאי נצא לטיולים אל אבו דאבי, בירתה של המדינה, בה נמצא המסגד היקר בעולם והגדול ביותר באמירויות. באבו דאבי נבקר במוזיאונים ובאתרי מורשת. כמובן שאי אפשר לטייל במדינה מדברית בלי לצאת אל המדבר – לשם כך נצא אל המדבר ואל העיר אל עין. בעיר 17 אתרי מורשת עולמית, החל מהתקופה הניאוליתית. ישנם 6 נאות מדבר הצמודים לעיר ושמה של העיר נגזר מהגדול שבהם.